Pamatojoties uz MK rīkojuma Nr.394 “Par Viduslatgales Profesionālās vidusskolas likvidāciju” no 2015.gada 1.septembra Višķu Profesionāla vidusskola pievienota Malnavas koledžai

Profesionālo izglītības iestāžu praktiskais seminārs lauksaimniecības nozarē

Added: 21.10.2019 07:10

17.09.2019 rīta agrumā devāmies uz Priekuļu tehnikumu, lai dotos tālāk uz saimniecībām, lai gūtu pieredzi un jaunas zināšanas. 

Pirmā saimniecību, kuru apmeklējām bija ZS “Mazdzērvītes”   Šī saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību. Apsaimnieko ap 500ha zemes, sēj gan graudus, gan kukurūzu, bet pārsvarā no lielākās daļas lauksaimniecības zemes iegūst  sienu un skābsienu.  Ir moderna slaukšanas zēle ar 20 slaukšanas vietām. Govis slauc trīs reizes dienā. Dienā izslauc ap 3 tonnām piena. Teļi tiek turēti citā fermā. Baro ar sienu, pienu un miltiem, papildbarību.Šai saimniecībai ir vairākas fermas kurās tur lopus. Lopi tiek sašķiroti pēc vecuma un pārvesti uz citām novietnēm.  Saimniecībā kā hobija līmenī gatavo steiku.

Otrā saimniecība bija ZS ”Lejasciņi” kura atrodas Ērģemē. Pieder 650ha zemes un 150ha meža. Audzē dažādas kultūras ,piemēram, kvieši, mieži, rapsis, griķi u.c. Šī saimniecība ir ģimenes īpašums jau trešajā paaudzē. Saimniecība konsultējas ar AGRICON, kas ir  vadošais digitālās augkopības risinājumu sniedzējs Centrālajā un Austrumeiropā. Kopš 1997.gada lauksaimniekiem palīdz efektīvāk izmantot  tehniku, ražošanas līdzekļus un darba laiku. Tā rezultātā ievērojami uzlabojas augkopības kvalitāte

Pieredzes brauciens bija ļoti interesants un noderīgs, jo ieguvām jaunas zināšanas par lauksaimniecības kūltūru audzēšanu, lauku diagnistiku, lai kūltūras var labāk un efektīvāk audzēt. Uzzinājām par Agricon kompāniju, kā šis uzņēmums palīdz lauksaimniekiem iegūt lielāku ražu. Protams, arī ieguvām zināšanas par liellopu turēšanu, efektīvāku barošanu un labiekārtotām fermām.